تعمیرات در منزل

راههای جلوگیری از رطوبت و آب خوردگی آیفون تصویری

یکی از بزرگترین افت های هر آیفون تصویری که ایرادات شایعی را مخصوصا در شمال کشور و مخصوصا در مناطق رطوبتی نظیر رشت ایجاد می کند بحث آب خوردگی و رطوبت زدگی به برد ست و از آنجایی که این مورد جز ضمانت شرکتها نیست بنابراین همواره ممکن است هزینه های زیادی را به خانوار گیلانی تحمیل کند بنابراین ما در این مقاله به بررسی انواع آب خوردگی و نحوه جلوگیری از آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

رطوبت چگونه به پنل آیفون تصویری آسیب می رساند؟؟

شهر رشت بدون شک یکی از پز باران ترین مناطق ایران است که به واسطه اقلیم خاص خود به لحاظ جغرافیایی از لحاظ تعمیر و نگهداری وسایل الکتریکی نیز نیاز به دانش ویژه ای دارد.

ذکر چند نکته در ابتدای کار ضروری است، اول اینکه بطور کلی از دیدگاه ما رطوبت زدگی با آب خوردگی تفاوت دارد و دوم اینکه در این مقاله ما به احتمال بسیار ناچیز خرابی مانیتور که در واحد است و معمولا از حیث رطوبت آسیب نمی بیند نمی پردازیم و هر گاه بحث از آیفون تصویری شد منظور پنل آیفون تصویری است.

برد آیفون تصویری معمولا با آب و رطوبت میانه خوبی ندارد و به چند نحوه آسیب می بیند، گاهی ممکن است رطوبت خود عامل اتصالی بین قطعات گردد و باعث جریان کشی و سوختن قطعات آیفون تصویری گردد، گاهی باعث آسیب دیدی مدار می گردد و خطوط مدار را قطع  می کند و کاهی هم باعث خوردگی پایه های فلزی عناصر مدار می گردد، هر چه که هست این دشمن آیفون تصویری  بردهای الکترونیکی در شمال اگر مهار نگردد باعث ایراداتی عصبی کننده و گاها آزار دهنده برای صاحب خود می گردد.

انواع رطوبت زدگی در آیفون تصویری

آب و رطوبت معمولا به سه شیوه ممکن به آیفون تصویری آسیب برساند؛

  1. باران مستقیم که معمولا بسیار شایع است و با توجه به بدون جهت بودن باران بدلیل باد در مناطقی نظیر رشت و انزلی، لاهیجان آیفون تصویری بدلیل باران مستقیم بسیار آسیب پذیر خواهد بود،در این صورت آب مستقیم به برد یا قطعات مصرفی نظیر کلید زنگ وارد می شود و به آنها آسیب می رساند.
  2.  باران یا آب خوردگی غیر مستقیم مثلا آب وارد دیوار شده و به داخل پنل نفوذ می کند و بعد از قطع باران گرمای لطیف داخل قاب پنل باعث نشستن رطوبت روی قطعات برد می شود و در این صورت برد بعد از چندین ماه از نصب دچار خرابی می شود.
  3. رطوبت زدگی مستقیم در این حالت اصلا آب نه از طریق روبروی پنل و نه بشکل آب وارد پنل می شود بلکه بواسطه خیس کردن دیواری که پنل روی آن نصب شده و اختلاف دمای محیط بیرون و داخل تبدیل به نوعی شبنم می شده و بر روی بردهای آیفون می نشیند، که این بد ترین نوع آب خوردگی است و هزینه های زیادی به صاحبش وارد می کند.

بهتری راه برای جلوگیری از رطوبت زدگی برای همیشه

اگر چه رطوبت زدگی یا آب خوردگی در هر نوع ممکن است زاهی جدا داشته باشد و بهتر باشد برای هزینه بهینه یکی را انتخاب کرد اما توصیه ما استفاده همزمان از هر روش است زیرا هزینه آن خیلی زیاد نیست و اگر درست استفاده شود برای یک عمر خیالتان از بابت آب خوردگی آیفون تصویری راحت خواهد بود.

اول اینکه وقتی قرار است قوطی پنل را در دیوار جا بزنید از پودر عایق بتن برای بالا بردن مقاومت در مقابل رطوبت استفاده کنید توصیه می کنم راهنمای استفاده از پودر عایق بتن در ملات را مطالعه کنید تا به بهترین کل نتیجه حاصل شود.

دوم اینکه بعد از بستن پنل دور آنرا با یک لایه نازک از چسب آکواریوم ببندید تا مطمین شوید آ و یا رطوبت به هیچ وجه وارد پنل نمی شود.

و در آخر اینکه یک بارانگیر خوب با دامنه مناسب برای جلوگیری از آب خوردگی و باران زدگی با زاویه درست برای جلوگیری هر باران احتمالی تهیه کنید و با یک لایه چسب آکواریوم و بعد از پیچ کردن روی پنل قرار دهید.

چنانچه درست مراحل لازم را انجام دهید من تضمین می کنم هرگز مشکلی از بابت رطوبت نخواهید داشت.

سخن پایانی 

در مقاله حاضر سعی ما انتقال تجربه و جلوگیری از ضرر احتمالی شما مصرف کننده آیفون تصویری در رشت یا هر نقطه احتمالی که ممکن است.هرگونه استفاده از آن برای جلوگیری از ضرر احتمالی خود و دیگران باعث خوشحالی ماست.شهر آیفون رشت با تجربه بیش از 15 سال در زمینه نصب ،راه اندازی و فروش آیفون تصویری آماده است تجربیات بروز و جدید خود را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بازگشت به لیست