تعمیرات در منزل

راه جلوگیری از دزدی آیفون تصویری

با گسترش فقر و حاشیه نشینی و همچنین رواج اعتیاد، زباله گردی و جمع آورندگان ضایعات و همچنین بالا رفتن قیمت ضایعات مواد،جذابیت انواع مواد دور ریز و غیر دور ریز برای افرادی که به هر دلیل و هر روش بدنبال ارتزاق خود می گردند روز بروز در حال گسترش است و از این رو ابعاد مسئله سرقت های خرد هر لحظه گسترده تر می شود.

یکی از مواردی که هم می تواند ارزش ضایعاتی و هم ارزش یک وسیله یدکی دست دوم را داشته باشد پنل آیفون تصویری است که این مقاله برای بررسی راههای جلوگیری از سرقت آیفون تصویری بدنبال راه کاملی است که با بررسی همه ی ابعاد موجود بهترین راه حل برای مشکل سرقت آیفون تصویری باشد. پس تا انتها همراه ما باشید.

سارقین آیفون تصویری چه کسانی هستند؟

در ابتدای مقاله لازم است عنوان کنم که از آنجایی که معمولا پنل آیفون تصویری در خطر سرقت قرار دارد و مانیتور به ندرت در خطر قرار می گیرد پی هرجا به سرقت آیفون تصویری اشاره شد منظور سرقت پنل آیفون تصویری است.

در این بخش از دید جامعه شناسی به نوع افرادی که ممکن است بیشترین ظن سرقت مورد توجه انها باشد اشاره می کنیم، لازم به توضیح نیست که همه افراد یک قشر در ظن اتهام نیستند و فقط ممکن درصد بیشتری از این اقشار که نام برده می شود مورد توجه باشند.

1.با گسترش فقر و به تبع ان دشواری های اقتصادی خانوارها خیلی از افراد که از توانایی های مهارتی پایینتری برخوردارند بدنبال تامین رزق خود بدنبال جمع کردن ضایعات افتادند پدیده ای که با افزایش تقاضای جهانی و پیشرفت تکنولوژی بازیافت روز بروز در حال گسترش است،در میان این افراد هستند کسانی که برایشان فرقی نمی کند این ضایعات بر روی دیوار یا درون سطل زباله باشد و هرگاه فرصت را مغتنم ببینند با دیلم یا بعضا یک پیچ گوشتی به آسانی آیفون تصویری ا دیوار جدا می کنند و با خود می برند تا بعنوان ضایعات بفروش برسانند.

2.با گران شدن قیمت انواع لوازم الکترونیکی آیفون تصویری هم گران شد و به تبع آن قطعات ان نیز گران شد، در میان کسانی که تعمیرکار یا نصاب اینکار هستند و به دانش شناخت قطعات ان آشنایی دارند و یافتن قطعات ارزان برایشان هزینه های تعمیر را بشدت کاهش می دهد این افراد می توانند در این بحث بسیار وسوسه انگیز در ظن اتهام باشند.

تاکید می کنم که در اینجا قصد برچسب زدن به قشر خاصی نیست اما ادله ما برای این ادعا نحوه جداسازی حرفه ای بعضی موارد سرقت شده است که با تجهیزات حرفه ای فقط بخش خاصی از پنل آیفون تصویری را ربوده اند.

چرا آیفون تصویری را می دزدند؟

همانطور که عنوان شد سرقت آیفون تصویری قطعا انگیزه مالی دارد اما گاها برای فروش قطعات به عنوان ضایعات و گاهی برای انگیزه های خدماتی ، فروش قطعات ان و کسب درآمدی این عمل غیر اخلاقی انجام می شود.

چگونه آیفون تصویری را می دزدند؟

این بحث شاید جالب باشد چون به ما دید روشنی از نوع مقابله در موارد سرقت را بدهد.

ما در بخشهای بالا اشاره کردیم که افرادی که ممکن است اینکار یعنی سرقت آیفون تصویری را انجام دهند یا آشنا به نحوه باز و بسته کردن آیفون تصویری هستند و یا آنرا به چشم یک عنصر ضایعاتی می بینند بنابرین نوع کندن و جدا کردن ان از دیوار نیز بین این افراد فرق دارد.

افراد غیر بلد و نا اشنا معمولا از پیچ گوشتیه ای بزرگ یا دیلم برای جدا کردن کل پنب آیفون تصویری از دیوار استفاده می کنند و نشانه ان پیچهای شکسته و یا قاب کنده شده از سیمان دیوار است،این افراد کاملا با استفاده از زور اقدام به اینکار می کنند.

دسته دوم اما کسانی هستند که ابزار لازم برای اینکار را در اختیار دارند و با استفاده از آچار مخصوص و یا پیچ گوشتی ها ریز پنل را باز می کنند و یا همه و یا قسمتهای خاصی از ان را می دزدند.

روشهای جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

در ابتدای امر باید بگوییم که هیچگاه نمی توان پنل را به طور کامل در مقابل سرقت ایمن کرد مگر اینکه هزینه های زمانی و توانی سرقت را افزایش داد.

یکی از اولین راه های جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری استفاده از سوییچ دزدگیر بود که بوسیله قرار دادن یک میکرو سوییچ در پشت پنل آیفون تصویری و یک آژیر در بالای سر پنل که با باز شدن ان به صدا در می آمد بود، البته هنوز هم استفاده دارد.

عیب بزرگ این روش این  است که اولا: صدای آلارم این سیرن ها  شبیه به دزدگیر موتور یا هر آلارم دیگری است و ممکن است صاحبخانه نشنود و  یا آنرا با صداهای مشابه اشتباه بگیرد.دوما: از زمانیکه شنید تا به نتیجه برسد و برای جلوگیری اقدام کند احتمالا اثری از پنل نخواهد بود.

راه دوم بستن آیفون تصویری با استفاده از جوشکاری و ایمن کردن ان با آهن کشی است، البته خیلی ایمن است ولی اگر  روزی آیفون تصویری خودش خراب شد باید کلی هزینه کرد تا آنرا باز کنیم و سپس جوش دهیم تازه اگر دوباره هم بعد از مدت کمی خراب شد این هزینه ها و هماهنگی ها بشدت سخت خواهد بود.

راه سوم استفاده از بارانگیر و دزدگیر بصورت توام است که هم هزینه های زمانی و هم توانی سارق را زیاد کند و او عطای سرقت پنل شما را با توجه به فراوانی انتخابهایش به لقایش ببخشد، در این روش علاوه بر دزدگیر و سیرن که گذاشته می شود یک بارانگیر غالبا آهنی هم گذاشته می شود که به دیوار پیچ شده است و واقعا باز کردن ان با پیچ گوشتی زمانبر است،در اینصورت معمولا سارق ترجیح می دهد سراغ شکارهایی با دردسر کمتر برود و این تهدید از سر اموال شما بر داشته خواهد شد.

البته لازم بگوییم که بعضی از پنل ها درون خودشان هم یک آژیر هشدار دهند دارند که فقط کافی ست آنرا فعال نمایید و نیازی به خرید سیرن و میکرو سوییچ نیست.

بخش پایانی

امیدوارم این مقاله به شما دید روشنی از آنچه ممکن است به عنوان تهدید مورد توجه شما باشد بدهد،شهر آیفون رشت تمام سعی خود را برای آگاهی بخشی از ضرورت حفظ آنچه بعنوان پیشگیری نیاز است بدانید بشما ارایه می دهد، امیدوارم همواره سلامت و در امنیت باشید.

بازگشت به لیست