مشاوره قبل خرید

پنل کدینگ یا نامبرینگ

وقتی صحبت از خرید آیفون تصویری به میان می آید بدون شک یکی از سوالات اساسی هر کس که می تواند این باشد که تفاوت ان چنانی که بین قیمت این دو محصول نیست آیا بهتر نیست پنل کدینگ بخریم؟؟؟با توجه به دغدغه و سوالاتی که بین تعداد زیادی از مشتریان شهر آیفون مشاهده کردیم تصمیم گرفتیم تا برای این سوال جالب چند نکته نظر را که در طی سالیان مختلف تجربه داشته ایم با شما در میان مقاله در میان بگذاریم.با ما همراه باشید.

تاریخچه ای از ابتدا

در سالیان دور که آیفونهای صوتی ابداع شد یکی از اولین دلایل ان بحث آپارتمان نشینی و ضرورت تفکیک هر واحد بود و بمرور که شهر نشینی و صنعتی شدن و به تبع آن آپارتمان نشینی های متراکم بیشتر شد این نیاز احساس شد که ما به جای داشتن پنلهایی با تعداد دکمه یا شماره زیاد پنل هایی داشته باشیم که شماره زنگ هر واحد به واسطه به صفحه کلید قابل تفکیک باشد یعنی یک پنل برای هر چند واحد با یک صفحه کلید برای هر تعداد واحد.

این بود که مثل هر نیاز دیگری در تاریخ بشر یک ضرورت و نیاز تبدیل به یک اختراع شد و اولین دربازکن های صوتی با صفحه کلید وارد بازار شدند.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود آیفون های تصویری و استقبال عموم انبوه سازان و مردم از آیفون های تصویری بحث آیفونهای تصویری کدینگ نیز داغ شد و شرکتهای مطرح این حوزه نظر تابا و سیماران و الکتروپیک شروع به طراحی و ساخت پنل هایی با صفحه کلید کدینگ برای آیفون تصویری خمد نمودند و در یک سیر تحولی توانستند به تدریج مشتریان خود را راضی و راضی تر کنند.

مزیتهای آیفون تصویری کدینگ و نامبرینگ

شاید خیلی جذاب باشد که ما یک پنل زیبا و بروز با شمایل بروز در جلوی درب منزل زیبای خود داشته باشیم اما این ممکن است مزایا و معایبی داشته باشد،در این بخش ما به مزایا و معایب ان می پردازیم.

مزایای پنل کدینگ
  1. بروز و زیبا بودن: پنل های کدینگ بواسطه طراحی جدید و منحصر به فرد در اکثر شرکتهای تولید کننده دارای شمایلی زیبا و چشم نواز است که معمولا چشم بیننده را سحر می کند و از حیث زیبایی شناختی واقعا چشم نواز است.

2.تصویر بهتر: معمولا شرکتهای تولید کننده بهترین دوربین خود را روی پنل کدینگ خود می گذارند،البته این به کل شرکتها قابل تعمیم نیست و گاهی تفاوتی بین پنل کدینگ و نامبرینگ نیست.

3.کوچک بودن برای تعداد بالاتر از واحد ها: عمده مزیت این نوع پنل داشتن مزیت کوچک بودن نسبت کارایی در تعداد بالای واحدهاست.این باعث می شود تعداد شاسی هایی که برای یک آپارتمان نیاز باشد به همان تعداد صفحه کلید محدود شود.

4. توان اضافه کردن امکانات اضافه: امکاناتی مثل شبکه کردن چند پنل و یا اضافه کردن گوشی نگهبانی و .... امکاناتی است که فقط در سیستم کدینگ می توان انتظار داشت.

5.هزینه سیم کشی کمتر: در یک سیستم آیفون تصویری معمولی باید هر واحد باید چهار سیم تا پنل آورده شود پس بطور مثال برای یک 16 واحدی نیاز به 64 سیم یا به عبارتی 2 کابل 20 زوج داریم و این در متراژ رقم بالایی می شود حال انکه در سیستم آیفون تصویری کدینگ این برای هر تعداد واحد به طور کلی با یک سیم 10 زوج یا حتی 6 زوج انجام می شود.

معایب پنل کدینگ

1. خدمات پس از فروش سخت: شاید بزرگترین عیب آیفون تصویری کدینگ نبود قطعات در صورت ایراد پیدا کردن آن و خدمات تخصصی آن باشد،به این معنی که اگر مشکلی در آپارتمان شما بروز کند و خدای نکرده پشتیبانی قوی برای آن برند که شما تهیه کردید نباشد واقعا ممکن تا دور ریختن این هزینه پیش بروید.

2. نصب تخصصی: عیب دوم این است که نصب سیستم کدینگ چم و خم دارد و نیاز به دانش تخصصی و البته تجربه دارد و بهتر است از نمایندگی ها برای نصب آن استفاده شود تا آسوده خیال از خدمات پس از فروش ان بتوان استفاده بهینه را از ان برد.

3.اقتصادی نبودن: عیب سوم هزینه بیشتر نسبت به پنل نامبرینگ در تعداد واحد برابر   است البته برای کسی که این صفحه را می خواند احتمالا داشتن یک پنل زیبا و شیک البته ارزش کمی گرانتر خریدن را دارد.  

مزایای آیفون تصویری نامبرینگ( شماره ای)

1. نصب آسان و بی دردسر: تقریبا هر کسی که کمی دانش و تجربه داشته باشد و می تواند آنرا نصب کند.

2. تامین آسان قطعات و متعلقات: تقریبا تمامی قطعات آیفون تصویری نامبرینگ قابل دسترسی بوده و می توان نمونه جایگزین برای  آن پیدا کرد.

3.قیمت اقتصادی تر: پنل های نامبرینگ نسبت به نوع کدینگ خود کاملا رقابتی می باشد حتی برای یک واحد هزینه ای پایین دارد.

معایب پنل نامبرینگ ( شماره ای)

1.تعداد زیاد شاسی برای واحد های بالا: این یک ایراد اساسی است زیرا در تعداد واحد بالا این می تواند یک ضعف بزرگ باشد.

2.هزینه های کابل کشی بیشتر :همانطور که گفته شد هزینه های سیم کشی در مدل نامبرینگ بیشتر از مدل کدینگ است.

کدام پنل را بخریم؟

با توجه به اینکه قصد ما در اینجا در ابتدا مشاوره است بنابراین ما سعی در ارائه اطلاعات بروز و تجربیات خود نمودیم،اینکه کدام پنل کدینگ یا نامبرینگ می تواند برای شما بهتر باشد قطعا انتخاب شما بعد  از ابعاد و بررسی معایب و مزایا کاملا بهتر انجام می شود.

هر کدام از این پنل ها امکانات و مزایا و البته معایب خود را دارند و به صرف زیبایی شاید خردمندانه نباشد که ما یکی را انتخاب کنیم و از دیگری صرف نظر کنیم.بطور مثال برای یک 20 واحدی شاید از خیلی از جهات خرید یک پنل کدینگ مناسب به صرفه تر باشد حال آنکه برای یک 3 واحدی البته که اینطور نیست.بنابراین بهتر است شرایط را خود بسنجید چون برای هر شرایطی نوع خاصی از پنل مناسب تر است.

سخن پایانی

این مقاله برای بررسی انتخاب بین پنل کدینگ و نامبرینگ توسط شهر آیفون نگارش شده است و در ان سعی ما کمک به شما برای بالا بردن آگاهی به جهت انتخاب بهتر بود.امید داریم نقش خود را به عنوان یک مشاور به خوبی ایفا کرده باشیم تا شما انتخاب بهتر و با صرفه تری را انجام دهید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط