مشاوره قبل خرید

مانیتور آیفون تصویری با دسته گوشی یا بدون دسته گوشی

مقدمه :

این مقاله به یکی از سوالات شایع در خرید آیفون تصویری می پردازد که آیا مانیتور هنسفری (بدون دسته گوشی) می تواند جایگزین مناسبی برای مانیتور های معمولی یا با دسته گوشی شود؟؟ ذکر معایب و مزایای این دسته بندی از مانیتورها در اینجا آورده می شود که می تواند در انتخاب و خرید شما راهنمای مناسبی باشد.با ما همراه باشید

تاریخچه آیفون تصویری بدون دسته گوشی

با تولید اولین آیفون تصویری ذر جهان و شروع عصر طلایی آیفون تصویری با تولیدات شرکتهای ایتالیایی و البته شرکت آیفون ژاپن (aiphone) دوره جدیدی از تکنولوژی های ارتباطی در منازل رقم خورد، کسانی که می خواستند برای امنیت و آرامش بیشتر بدانند چه کسی زنگ خانه انها را به صدا در آورده است.

شاید کمتر کسی در ابتدای راه و تولید اولین ایفون های تصویری گمان می برد که تا این اندازه پیشرفت و تنوع در این محصولات بوجود آید اما تنوع طلبی یک ویژگی جاه طلبانه در انسان است که بسیار از پیشرفتها را رقم زده موجب تغییرات اساسی در محصولات شده است تا طیف وسیعی از سلایق و نیازها را پاسخ دهد.یکی از این ویژگی ها که در پاسخ به نیاز بعضی مشتریان بوجود آمد بحث مانیتور های آیفون تصویری بدون دسته گوشی یا هنسفری بود.

در پاسخ به اینکه چرا باید آیفون تصویری بدون گوشی باشد و این نوع از آیفون در پاسخ به چه چیزی تولید شد می توان به موارد زیر اشاره کرد ؛

1.کسانی که زنگ منزل ما را می زنند همیشه غریبه نیستند و در خیلی موارد می توان بدون برداشتن دسته گوشی درب را باز کرد( این البته اشاره به بعضی برند های خارجی و بعضا ایرانی دارد که باید حتما گوشی را بر می داشتید تا درب باز میشد).

2.گاهی افراد نمی خواهد در گوشی صحبت کنند و می خواهند بدون استفاده از گوشی مکالمه کنند.

3.گاهی سایز مهم است زیرا معمولا مانیتورهای بدون دسته گوشی از لحاظ عرض کوچکتر از انواع با دسته گوشی خود هستند.

4.گاهی هم سلیقه این نوع طراحی را می پسندند چون متفاوت بودن جنبه از زیبایی است و ممکن است این تفاوت برای بعضی ها جذاب باشد.

مزایا و معایب این دسته بندی از آیفون ها

در بخش قبل به بعضی دلایل تولید مانیتور های بدون دسته گوشی پرداخته شد و ما توانستیم تا حدودی با ان  اشنا شویم، در این قسمت ما با معایب و مزایای این دسته بندی اشنا می شویم؛لازم به توضیح است که معایب مانیتور های بدون دسته گوشی قطعا در نوع با دسته گوشی وجود ندارد اما مزایای ان لزوما منحصر به ان نیست.

مزایا:

1.آیفون های تصویری بدون دسته گوشی معمولا صدایی بسیار رسا دارند که می تواند در بسیاری موارد که مشکل شلوغی دارند راه گشا باشد.

2.در مانیتورهای بدون دسته گوشی معمولا امکان انتقال صدای پنل به مانیتور با فشردن دکمه زنگ و یا فشردن دکمه تصویر وجود دارد بدون اینکه صدای بالا به پایین انتقال یابد و این می تواند برای بعضی ها جذاب باشد.

3.همانطور که عنوان شد سایز کوچکتر و جمع و جور نسبت به همنوع گوشی دار نیز از مزایای این نوع مانیتور محسوب می شود.

معایب:

1.اما معایب؛ در این نوع از مانیتورها از یک ایسی مخصوص برای بهبود کیفیت صدا بهره برده میشود که صدای بالاتر را اولویت می بخشد و این ممکن است در جاهای خیلی شلوغ دردسر ساز باشد(مثلا وقتی در خانه مهمانی و جشن است صدای پنل به مانیتور نرسد).

2.گاهی صاحبخانه مهمان دارد و فرهنگ مهمان نوازی کمی افراد را در رودربایستی قرار می دهد و خیلی ها نمی خواهد در محضر مهمان با کسی که ممکن است زنگ را بزنند هم صحبت شوند و یا نکته خصوصی نیاز است عنوان شود که نیازی نیست کسی بداند،در این شرایط وجود گوشی خیلی کمک کننده خواهد بود.

 

کدام نوع را بخرم؛ با دسته گوشی یا بدون دسته گوشی؟؟

این که کدام نوع گوشی با دسته گوشی یا هنسفری را بخرید چیزی نیست که یک مشاور که قرار است کمک حال شما باشد بشما بگوید اما راهنمایی ما قطعا مفید خواهد بود.
مزایا و معایب هرکدام قطعا یکی از چیزهایی است که در انتخاب راهگشای شما خواهد بود، البته به تجربه دریافتیم که بیشترین دغدغه کسانی که ممکن است علی رغم زیبایی بیشتر این نوع مانیتور را انتخاب نکنند بحث پخش شدن صدا در موقع حضور مهمان است و لازم چند جمله که در پاسخ به انها بگوییم به شما هم بگوییم.
اول اینکه امکان کم کردن صدا در همه انواع این مانیتور ها وجود  دارد و شما می توانید ان را به میزان دلخواه کم کنید، دوم اینکه این احتمال که شما مهمانی داشته باشید و در شرایط  رودربایستی باشید و کسی زنگ درب را بزند درصد بسیار پایینی از احتمال وقوع را دارد. بنابراین خرید نکردن این مانیتور به صرف این ایراد کمی دور از انتظار است.

سخن پایانی

نکات آورده شده در این مقاله ماحصل سالها مشاوره، نصب ، فروش و خدمات پس از فروش است که به رایگان برای آگاهی قبل از خرید مطمین در اختیار شما قرار گرفته است.

شهر آیفون از اینکه شما برای انتخاب ردست بهترین آگاهی را در اختیار مشتریان خود  و عموم مردم قرار می دهد به خود می بالد و از اینکه می تواند صادقانه مزایا و معایب را ارایه دهد به خود افتخار می کند.ارایه بهترین خدمات قبل از انتخاب درست وظیفه ماست.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط