مشاوره قبل خرید

امکانات جانبی آیفون تصویری

در این مقاله ما به بررسی چیز هایی می پردازیم که در قالب وسایل جانبی به پنل یا مانیتور آیفون تصویری اضافه می شود و به ان امکاناتی را اضافه می کند یا آیفون تصویری را بروز می کند.

پیشرفت تکنولوژی چیزی نیست که بتوان برای ان سرت ثبت کرد، هر ثانیه یک آپدیت جدید و یک امکان اضافه به علم و محصولات اضافه می شود و آنها بروز کرده یا ارتقا می دهد،آیفون تصویری هم از این قاعده مستثنی نیست.

پیشرفت علم و صنعت در سالیان اخیر در ایران در زمینه آیفون تصویری با توجه به نیاز بازار و حجم درخواست و از طرفی نبود رقیب خارجی باعث شده شرکتهای داخلی تولید کننده آیفون تصویری بسیار قوی و بروز کار خود را ارتقا دهند.

تبدیل ایفونهای تصویری سیاه سفید به رنگی، بدون حافظه به حافظه دار، دکمه ای به تاچ و بدون ارتباط داخلی به ارتباط دار از این نمونه بوده اند،در این مقاله ما به بررسی انواع ماژولهای اضافه شده به آیفون تصویری چه در پنل و چه در مانیتور می پردازیم.با ما همراه باشید

ماژول کارت خوان یا RFID

یکی از مواردی که در سالیان اخیر بسیار پر تقاضا شده است درخواست استفاده از کارت برای باز کردن درب ورودی آپارتمان می باشد.این کار با توجه به خرابی قفل درب و احتمال گم کردن کلید به نظر بسیار مفید فایده است و در جهت آسان کردن باز کردن درب برای پدر و مادر و حتی کودکان در خانواده بسیار کارگشا بنظر می آید.

تصور کنید کودکی دارید که مدام کلید خود را گم می کند، نصب یک جا سوییچی روی کیف مدرسه اش چقدر کارگشا خواهد بود و یا پدر پیری دارید که مدام یادش می رود کلید را باخود ببرد در این صورت گذاشتن یک کارت در بین کارتهای بانکی اش می تواند بسیار برایش راحتتر باشد تا دسته کلید در جیبش.

برای سالیان زیادی این تکنولوژی وجود نداشت اما شرکتهای زیادی در ابتدای دهه نود اقدام به وارد کردن ماژولهایی کردند که به آن  اکسس کنترل اطلاق می شد، اکسس کنترل یا کنترل تردد امکاناتی مثل درباز کردن با رمز یا اثر انگشت و یا کارت و تگ را در اختیار کاربر خود قرار می دادند، عرضه این محصولات در بازار با توجه خوبی روبرو شد و بعد ماژولهایی که فقط قابلیت کارتخوان داشتند برای مصارف عادی و عمومی معرفی شد،البته آیفونهایی هم بودند که مدلهای دارای کارتخوان داشتند (نظیر سیماران).

از نیمه دوم دهه 90 کم کم همه شرکتهای مطرح در آیفون تصویری بخشی از تولیدات خود را به کارتخوان دار اختصاص دادند و به نیاز بازار با صراحت بهتری پاسخ دادند.

اما خوب هنوز بخش زیادی از کسانی که قبلا آیفون تصویری خود را خریده بودند و نیاز به کارتخوان داشتند و یا به تازگی نیازمند این قابلیت شده بودند نمی توانستند ماژولی برای درباز کردن داشته باشند، زیرا تنوع و دقت و حجم نیاز ایران بیش از عرضه چند شرکت بود.

در اینجا بود که شرکتهای دنش بنیان و جوان ایرانی به فکر تولید یک ماژول کارتخوان افتادند که هم بتوان ان را مجزا و هم به صورت همراه آیفون تصویری نصب کرد البته کمی هم بیشتر یعنی یک ریموت هم به ان اضافه کردند که با ریموت هم اگر نیاز شد به درب فرمان داده شود. 

این ماژول امروزه توانسته با عملکرد خوب خود بیشتر نیاز بازار را مرتفع کند.

ماژول نوسانات برق آیفون تصویری

همانطور که می دانید خیلی از شرکتها در برابر نوسان برق ناشی از آیفون تصویری تعهدی را بر عهده نمی گیرند و البته حق هم دارند زیرا تامین برق ورودی مناسب تعهد اداره توزیع برق است و هرگز نباید این مقدار( 220V 50HZ) تغییرات ناگهانی داشته باشد، اما ایا چنین چیزی ممکن است؟؟؟

به دلایل بسیار زیادی چنین چیزی ممکن نیست و باید هر مصرف کننده ای خود به محافظت از دستگاه خود بیندیشد، البته این محافظت در چندین نوع انجام می شود و ما دلایل زیادی برای سوختن وسایل برقی داریم و از طرفی اکثر وسایل برقی از جمله آیفون تصویری مدارات داخلی محافظ برای جلوگیری از تاثیرات نوسانی و سایر انواع اسیب های ناشی از ورودی برق دارند.اما با این وجود دو فاز شدگی یا تغییرات ولتاژ بالا لحظه ای را هیچ شرکتی جزو گارانتی محاسبه نمی کند و این برای مصرف کننده یک ریسک بالقوه است.

خوب شاید می پرسید راه چاره چیست؟ برای جلوگیری از آسیب انواع وسایل الکتریکی و الکترونیکی از این مسئله تجهیزات به نام محافظ برق ساخته شد که در مقابل تغییرات ولتاژ بالا و پایین عکس العمل نشان می دهد و با قطع کردن زمان دار مدار باعث جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه های برقی می شد ولی این محافظها خیلی بزرگ بودند و برای محافظت از آیفون تصویری کمی بد قواره به نظر می آمدند.

شهر آیفون با توجه به نیاز بازار و حجم درخواست برای نوسان برق ایفون تصویری در تابستان یک ایده به شرکت دانش بنیان فراهوش داد تا محافظی کوچک تولید کند تا در پشت قوطی آیفون تصویری جای گیرد بتواند جلوی نوسانات لحظه ای برق در آیفون تصویری را  بگیرد.

این محصول امروزه یک ماژول در کنار آیفون تصویری فروخته می شود و با قیمت مناسب و کارایی خوب و البته گارانتی ش توانسته نیاز بازار را تامین کند.

ماژول وای فای آیفون تصویری

اینترنت و فضای آنلاین چیزی نیست که آیفون تصویری بتواند از ان چشم بپوشد، هر شخصی دوست دارد آیفون تصویری خود را هم مثل یک دوربین مداربسته یا هر وسیله نظارتی دیگر به صورت همراه در اختیار داشته باشد تا از کم و کیف مراجعین وقتی خانه نیست آگاه گردد.در این خصوص شرکت سیماران چند سال پیش محصول HS-78 WIFI خود را معرفی کرد که البته نوع و البته قیمت ان باعث شد برای همه مناسب نباشد مخصوصا برای کسانی که می خواهند روی آیفون تصویری خود با همین شرایط که الان دارند انتقال تصویر را داشته باشند.

بدون شک تابا یک شرکت بروز و  عالی در زمینه تولید آیفون تصویری در ایران است این شرکت با قیمت باصرفه محصولات و دسترسی همیشگی توانسته نیاز بخش مهمی از بازار را تامین کند.

با توجه به بحث نت و جذابیت و بروز سازی محصولات تابا رویه جالبی را در پیش گرفت، محصولی که انها از ان رونمایی کردند نه تنها بر روی تمامی محصولات قدیمی و جدید تابا قابلیت سازگاری دارد بلکه به مانیتور سایر شرکتها نظیر الکتروپیک و الدو سوزوکی و سیماران و کالیوز و کماکس و کلا تمامی مانیتور هایی که به شکل چهار سیم بسته می شوند نیز همخوان است.

قابلیت این محصول: حافظه دار است و به دو پنل هم نصب می شود(یعنی دو پنل روی هر مانیتور)،این محصول فقط برای یک مانیتور ست می شود ولی امکان داشتن چندین کاربر را دارد. کافی است برنامه اندرویدی را روی گوشی همراه خود نصب کنید و دستورات نصب را انجام دهید (برای نصب سیمها و ماژول باید از برق‌کار و یا نصاب کاربلد کمک بگیرید).

شاید روزی رویا بود که کسی درب منزل ما را بزند و ما از طریق موبایل کیلومترها دورتر به او پاسخ دهیم یا درب را باز کنیم،اما این اکنون در دسترس است کافی است مراحل نصب این ماژول را انجام دهید. 

ماژول ضد سرقت

با توجه به افتی به نام سرقت که امروزه بدلایل زیاد دامنگیر جامعه عزیزمان شده لازم است پنل آیفون تصویری نیز از گزند این افت اجتماعی مصون بماند، مادر مقاله بلند به همه ی ابعاد ان پرداختیم ولی در اینجا اجمالا ذکر می کنیم که برای اینکه این اتفاق برای شما نیافتد یا حداقل براحتی نیافتد لازم است یک سیرن( آژیر) بهمراه یک کلید اهرم دار برای پنل خود نصب کنید تا در زمان خطر چنانچه کسی بخواهد پنل را از جایش جدا کند شما خبر دار شوید و جلوی سرقت را بگیرید.

برای این کار باید یک سیرن را بالای ایفون وصل کنید و برق ان را به شکل کلید از کلیدی که به شکل میکرو سوییچ است و در حالت قطع زمانی که پنل بسته است در پشت آِیفون قرار می گیرد نصب کنید ( از افراد با تجربه استفاده کنید).

ماژول زنگ دوم 

حتما برای شما هم پیش امده که یک خانه حیاط دار بزرگ را دیده باشید که آیفون تصویری دارد، در این صورت حتما این سوال پیش اگر وقتی داخل حیاط هستند زنگ بخورد ایا می شنوند؟

جواب دقیقا این است؛ در بیشتر موارد خیر.

یا شاید عزیزان کم شنوا و سالمندانی را دیده اید که وقتی می خواهیم به خانه شان برویم باید چندین بار زنگ بزنیم تا بشنوند، در این حالت نیاز است صدای زنگ تقویت بشود با توجه به محدودیتهایی که وجود دارد باید مدار زنگی جداگانه طراحی می شد تا به آیفون تصویری متصل شود و در جایی دیگر زنگ بخورد.

این محصول به صورت موازی به سیم های آیفون وصل می شود انرا به چندین متر آنطرف تر برد ( مثلا حیات) تا صدای زنگ علاوه بر آیفون در جای دیگری نیز پخش شود.

این محصول را می توانید در شهر آیفون تهیه کنید

سخن پایانی 

در این مقاله ماژولهای مختلی که تا به امروز توانستیم در آیفون تصویری بکار ببریم معرفی کردیم،قطعا این همه آنها را شامل نمی شود و ما هر چند وقت با ورود تکنولوژهای جدید این مقاله را بروز می کنیم.

شهر آیفون خوشحال می شود چنانچه نظر یا پیشنهادی را برای بررسی یا اضافه نمودن به موارد موجود ارایه دهید، امید است مقاله حاضر دید خوبی برای انتخاب بهتر به ما بدهد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط